pondělí 5. října 2015

Pár slov o záhadných a tajemných místechAhoj, asi by se hodilo pár slov na úvod.

Na světě existuje spousta míst, o kterých se říká, že jsou záhadná, magická, nebo se na nich zkrátka lidé cítí jinak. Ať už v tom pozitivním, či negativním smyslu. Nemusíme ale jezdit na druhý konec světa, abychom nějaké takové nalezli. I u nás, v České republice je jich požehnaně. Některá jsou známá více, jiná méně.
Jelikož se od mala zajímám o záhady a tajemno, místa, která okolí spíše odrazují, mě přitahují jako magnet.
Sbírám o nich informace, ať už se jedná o legendy, pověsti, nebo jen pocity jiných lidí. Pak se na samotné místo rozjedu.
A s tím vlastně souvisí i vznik těchto stránk - rozhodla jsem se, že o každé takové ruině, hradu, kostelu, zaniklé obci, kameni, potoku, nebo třeba hřbitovu, budu psát články. Jednak pro svou vzpomínku, protože člověk velmi rychle zapomene, jednak pro všechny, kteří rádi cestují a jsou, třeba jen z části, stejně založeni, jako já.

Vždy se tu objeví pouze místa, která jsem už navšívila. Občas sem přihodím i nějakou tu tradici, legendu, nebo pověru.
V neposlední řadě bych chtěla ukázat, že je naše země na tato místa opravdu bohatá a neomezuje se jen na pár nejznámějších, zmedialozovaných a profláklých míst, typu "Branišovský les", "Lom Amerika", Statek Pohádka", nebo "Hrad Houska".

0 komentářů:

Okomentovat

Budu moc ráda, pokud se rozhodnete přispět svým názorem.
(Pokud nemáte účet na žádné stránce z nabídky, vyberte "Anonymní", vplňte kolonky a nechte na sebe kontakt.)

 
Design Downloaded from Free Blogger Templates Download | free website templates downloads | Vector Graphics | Web Design Resources Download.